Raadspraat: Reces is voorbij

Reces is voorbij


Het reces is voorbij en de Sliedrechtse gemeenteraad ontwaakt uit haar zomerslaap. Er staat ons een turbulent politiek jaar te wachten, met als hoogtepunt de gemeenteraadsverkiezingen op 21 maart 2018. De afgelopen jaren hebben we als gemeente veel zaken gerealiseerd waar we als VVD uitermate trots op zijn. U kunt hierbij denken aan het besluit om een Recreatief Knooppunt te creƫren, met een prachtig nieuw complex voor VV Sliedrecht. Er zijn beslissingen genomen over langslepende projecten als het Burgemeester Winklerplein en de locatie Lanser, welke nu wachten op uitvoering. Ook de renovatie van de Staatsliedenbuurt geeft naar onze mening een kwaliteitsimpuls aan ons dorp. Een ander punt is het nieuwe evenementenbeleid, dat ervoor heeft gezorgd dat we deze zomer het Baggerfestival voor de tweede keer sinds haar wedergeboorte weer uitbundig hebben kunnen vieren.

Ondanks het feit dat er de afgelopen drie jaar veel is bereikt, moet de gemeenteraad het komende jaar nog beslissingen nemen over een aantal belangrijke onderwerpen. Het gaat hier bijvoorbeeld om ons gezondheidsbeleid, wat te doen met ons gemeentelijk vastgoed, maar ook om zaken die bepalen hoe ons dorp er in de toekomst uit komt te zien. De woonvisie is hier een goed voorbeeld van. Met het oog op de bevolkingsgroei in de regio, zal ook Sliedrecht een keuze moeten maken over welke richting we op willen als dorp. De verwachting is dat er in de periode tot 2030 zo'n 25.000 nieuwe woningen nodig zullen zijn in onze regio, waardoor de ogen ook gericht zijn op Sliedrecht. Dergelijke onderwerpen zullen de nodige discussie opleveren in de gemeenteraad, maar ook in het dorp zelf. Aanstaande zaterdag staan we op de Late Summer Fair en wisselen we graag met u van gedachten over deze onderwerpen.

Sjors van Wijngaarden